O Artyście

Paweł Górski

malarz, rysownik, ilustrator, projektant wnętrz

Urodzony w 1955 w Lublinie. Ukończył Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Studiował w pracowniach profesorów: Zofii Kowalskiej, Aleksandra Kozyrskiego, Jana Lisa i Grzegorza Pabla.

 

Uprawia malarstwo abstrakcyjne, rysunek, grafikę użytkową, ilustrację oraz projektuje wnętrza. Mieszka i pracuje w Zalesiu Dolnym, niedaleko Warszawy. Artysta od początku swojej drogi artystycznej jest wierny technice enkaustyki. Malarstwo Pawła Górskiego operuje charakterystycznymi dla koloryzmu plamami barwnymi. Na przestrzeni lat w twórczości artysty daje się zaobserwować stopniowe rozjaśnienie stosowanej palety kolorystycznej. Obrazy stają się bardziej intensywne, a kreska artysty zyskała jednocześnie ekspresję i spontaniczność.

 

Artysta prezentował swoje prace na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

Enkaustyka w malarstwie

Artysta od początku swojej drogi artystycznej jest wierny technice enkaustyki.

Enkaustyka to technika pracochłonna, która wymaga od twórcy nakładania farb na gorąco w spoiwie wosku pszczelego lub oleju. Dzięki takim zabiegom pozwala uzyskać trwałe i odporne na wilgoć rezultaty, a także zachować głębię i blask zastosowanej palety kolorystycznej.

 

 

Koloryzm w malarstwie

Malarstwo Pawła Górskiego operuje charakterystycznymi dla koloryzmu plamami barwnymi.

Na przestrzeni lat w twórczości artysty daje się zaobserwować stopniowe rozjaśnienie stosowanej palety kolorystycznej. Obrazy stają się bardziej intensywne, a kreska artysty zyskała jednocześnie ekspresję i spontaniczność.